Centrul de Recuperare Mediaș a dat startul Zilei Internaționale a Fericirii cu o „paradă” de costume vesele.
După o perioadă plină de efort dedicat confecționării costumelor și măștilor, rezidenții centrului au defilat cu mândrie, gata să împărtășească bucuria și să creeze amintiri de neuitat împreună.
![](https://i0.wp.com/mesageruldesibiu.ro/wp-content/uploads/2024/03/Centrul-de-Recuperare-Medias-3.jpg?resize=698%2C698&ssl=1)
Foto: Centrul de Recuperare Mediaș
„După multă muncă în crearea costumelor și a măștilor pentru CARNAVAL. Astăzi, 20.03.2024, de ziua fericirii, am ales să fim cei mai fericiți și să construim cele mai frumoase amintiri împreună” – au postat cei de la centru.
![](https://i0.wp.com/mesageruldesibiu.ro/wp-content/uploads/2024/03/Centrul-de-Recuperare-Medias-2.jpg?resize=698%2C698&ssl=1)
Direcția Generală de Asistență Socială și Protecția Copilului Sibiu a împărtășit imaginile, cu mesajul:
„Nu uita că îți trebuie puține lucruri ca să fii fericit” – Marcus Aurelius.