Un student al ULBS pe podiumul Campionatului European Universitar de Combat

Un student sl ULBS a obținut locul III la Campionatul European Universitar de Combat.

În competiția desfășurată recent la Zagreb, în Croația, ULBS a fost reprezentată de către asistentul universitar drd. Cristian Stanciu, cel care a coordonat și echipa de judo a României și de către studentul Radvanski Szilard, ambii din partea Facultății de Științe. Sub îndrumarea antrenorului Cristian Stanciu, studentul Facultății de Științe, specializarea Sport și Performanță Motrică, a reușit să ocupe un prestigios loc III la categoria 81 kg, într-o competiție la care au participat 36 de sportivi.
În clasamentul pe țări, România s-a clasat tot pe locul III ( feminin + masculin) .
Campionatul European Universitar de Combat a avut loc între 19-23 iulie și a întâlnit în competiție 15 echipe.