Politistii rutieri intervin la un accident rutier produs pe o alee din zona străzii Doamna Stanca, din Șelimbăr.
![](https://i0.wp.com/mesageruldesibiu.ro/wp-content/uploads/2024/02/politia1-e1708091570888.jpg?resize=698%2C524&ssl=1)
foto: Mesagerul de Sibiu
Pe fondul neatenției, în timp ce conducea o bicicletă, un copil de 8 ani, din municipiul Sibiu a pierdut controlul direcției de deplasare și a intrat în coliziune cu un autoturism condus de către un bărbat în vârstă de 39 de ani, din Șelimbăr.
Conform ISU, copilul a suferit un traumatism toracic.
Copilul a fost dus la spital conștient.