Transilvania Tango Experience 2026 are loc între 1 și 3 mai la Palatul Brukenthal din Avrig, iar organizatorii anunță că mai sunt locuri disponibile, inclusiv pentru cei care se decid în ultimul moment.

Cei care vor să participe la toate cele trei zile pot achiziționa un full pass la prețul de 500 de lei. Pentru cei interesați de o singură zi, biletele sunt disponibile separat: vineri și duminică câte 200 de lei, iar sâmbătă 250 de lei, aceasta fiind considerată de organizatori ziua cu programul cel mai intens.
Evenimentul se desfășoară la Palatul Brukenthal din Avrig, în perioada 1–3 mai 2026. Înscrierea se face online, pe site-ul oficial al evenimentului: transilvaniatangoexperience.ro/inscriere.
Transilvania Tango Experience reunește anual iubitori de tango argentinian din România și din străinătate, într-un cadru istoric. Ediția 2026 continuă tradiția evenimentului, cu un program complet de workshopuri și milongas.











