Circulația la intrarea în Avrig dinspre Sibiu a fost redeschisă temporar în zona trecerii la nivel cu calea ferată și a intersecției dintre DN1 și DJ105G. Autoritățile anunță că participanții la trafic pot circula din nou pe acest sector de drum, însă recomandă prudență sporită.

Sursă foto: Primăria Avrig
„Rugăm conducătorii auto să circule cu prudență și să respecte semnalizarea rutieră temporară, indicatoarele amplasate în zonă, precum și eventualele indicații ale drumarilor”, a transmis Primăria Avrig.













