Sibienii mai dau o lecție de reciclare
iul se află în topul orașelor în care au fost colectate cele mai multe doze de aluminiu în șase luni de la lansarea campaniei naționale „Și mama reciclează!”.
iul se află în topul orașelor în care au fost colectate cele mai multe doze de aluminiu în șase luni de la lansarea campaniei naționale „Și mama reciclează!”.
Patrulele de Reciclare din județele Sibiu, Iași și Gorj au câștigat cele trei premii naționale ale ediției 2015-2016, pentru că au reușit să-și mobilizeze comunitățile să colecteze selectiv cele mai mari cantități de deșeuri electrice din țară.
Începând cu data de 1 noiembrie va intra în vigoare noul sistem de gestionare a deșeurilor rezultate din gospodării
Diana Pavelescu, secretar general al Comisiei de Agricultură PNL şi primvicepreședinte PNL Sibiu, susţine că noile reglementări privind colectarea deșeurilor afectează bugetul consumatorilor și periclitează mii de locuri de muncă în industria autohtonă. Ea afirmă că problema reciclării ambalajelor este o problemă de importanță națională, pentru că toți vom scoateRead More
Patrula de Reciclare are noi campioni naționali. Preșcolarii, elevii și profesorii din patrulele de Reciclare din Sibiu, Argeș și Harghita sunt printre cele mai bune și demonstrează că școala ne poate ajuta pe noi, românii, să fim mai responsabili cu mediul înconjurător.
O firmă de panificație din județul Sibiu este unul dintre cei importanți parteneri ai RoRec.
Elevii și profesorii din Patrula de Reciclare sibiană, câștigători naționali ai ediției 2013-2014 și-au sărbătorit victoria sâmbătă, 4 octombrie, la Shopping City Sibiu.