Comitetul pentru monitorizarea Programului Operațional Dezvoltare Durabilă (PODD) și reprezentanți ai Comisiei Europene s-au întâlnit la Sibiu. Au pus accentul pe calitatea aerului, biodiversitate, gestionarea deșeurilor și managementul apei și a apei uzate.
FOTO: Consiliul Județean Sibiu
Mesajul Consiliului Județean Sibiu: „Comitetul pentru monitorizarea Programului Operațional Dezvoltare Durabilă și reprezentanți ai Comisiei Europene s-au reunit la Sibiu pentru a discuta aspecte legate de finanțările europene aferente perioadei 2021-2027
De această dată, calitatea aerului, biodiversitatea, gestionarea deșeurilor, a apei și apei uzate au fost principalele teme de interes”.
![](https://i0.wp.com/mesageruldesibiu.ro/wp-content/uploads/2024/03/biodiversitate3.jpg?resize=698%2C465&ssl=1)