Se oprește gazul pe mai multe străzi din Mediaș. Care este intervalul afectat

Locuitorii de pe cinci străzi din municipiul Mediaș vor rămâne temporar fără gaze naturale miercuri, 17 iunie, ca urmare a unor lucrări programate la sistemul de distribuție. Delgaz Grid anunță că alimentarea va fi sistată între orele 10:00 și 14:00 pe străzile Lotru, Vidraru, Sadu, Fântânele și Blajului.

Foto: Mesagerul de Sibiu

„Pentru efectuarea unor lucrări specifice la sistemul de distribuție a gazelor naturale compania Delgaz Grid este nevoită să sisteze temporar alimentarea cu gaz miercuri, 17 iunie, în intervalul orar 10:00 – 14:00, în municipiul Mediaș, pe străzile: Lotru, Vidraru, Sadu, Fântânele și Blajului.

Compania solicită consumatorilor să închidă toate focurile, iar după reluarea distribuției gazelor naturale să supravegheze modul de ardere a acestora timp de 30 de minute.

În cazul în care simt miros specific de gaz, consumatorii sunt rugați să anunțe imediat dispeceratul de urgență al Delgaz Grid la unul dintre numerele de telefon: 0800.800.928 (număr gratuit, apelabil din principalele rețele de telefonie fixă și mobilă) sau 0265.200.928 (număr taxabil cu tarif local din rețeaua Telekom și cu tariful operatorului din toate celelalte rețele de telefonie).

Regretăm disconfortul creat și le mulțumim clienților pentru înțelegerea și sprijinul acordat pentru desfășurarea acestor lucrări care au ca scop final îmbunătățirea serviciului de distribuție a gazelor naturale pentru consumatori”, anunță Delgaz Grid.