Unitățile de învățământ preuniversitar din municipiul Mediaș și satul aparținător Ighișu Nou distribuie în această perioadă tabletele școlare primite din partea Primăriei Mediaș către elevii din fiecare instituție de învățământ.
![](https://i0.wp.com/mesageruldesibiu.ro/wp-content/uploads/2022/01/tablete-scolare.jpg?resize=650%2C366&ssl=1)
foto: captura video
„5.876 de preșcolari și elevi vor beneficia de tablete în valoare de 3.700.000 de lei în baza proiectului derulat din fonduri europene“, transmite Primăria Municipiului Mediaș.