Șapte pompieri din cadrul Inspectoratului pentru Situații de Urgență Sibiu au fost distinși, vineri, cu Placheta de Onoare a Ministerului Afacerilor Interne, în cadrul ceremoniei organizate cu prilejul Zilei Drapelului Național. Distincția reprezintă o recunoaștere a profesionalismului, devotamentului și implicării de care salvatorii au dat dovadă în misiunile desfășurate, în special în operațiunea de căutare a lui Alexandru, copilul în vârstă de 4 ani dispărut în localitatea Sebeșu de Jos.

Sursă foto: ISU Sibiu
„Astăzi, munca lor a fost recunoscută la cel mai înalt nivel al ministerului. Suntem mândri de voi! Suntem mândri de felul în care ați reprezentat valorile armei pompierilor: curaj, devotament și profesionalism. Ați demonstrat că uniforma nu înseamnă doar intervenție. Înseamnă responsabilitate, caracter și puterea de a merge mai departe atunci când miza este o viață. Felicitări colegilor noștri pentru această distincție meritată!”, au transmis reprezentanții ISU Sibiu.













