Șapte pompieri ISU Sibiu, premiați pentru implicarea în căutarea copilului dispărut din Sebeșu de Jos

Șapte pompieri din cadrul Inspectoratului pentru Situații de Urgență Sibiu au fost distinși, vineri, cu Placheta de Onoare a Ministerului Afacerilor Interne, în cadrul ceremoniei organizate cu prilejul Zilei Drapelului Național. Distincția reprezintă o recunoaștere a profesionalismului, devotamentului și implicării de care salvatorii au dat dovadă în misiunile desfășurate, în special în operațiunea de căutare a lui Alexandru, copilul în vârstă de 4 ani dispărut în localitatea Sebeșu de Jos.

Sursă foto: ISU Sibiu

„Astăzi, munca lor a fost recunoscută la cel mai înalt nivel al ministerului. Suntem mândri de voi! Suntem mândri de felul în care ați reprezentat valorile armei pompierilor: curaj, devotament și profesionalism. Ați demonstrat că uniforma nu înseamnă doar intervenție. Înseamnă responsabilitate, caracter și puterea de a merge mai departe atunci când miza este o viață. Felicitări colegilor noștri pentru această distincție meritată!”, au transmis reprezentanții ISU Sibiu.