Polițiștii rutieri intervin la un accident produs pe strada Rahovei din municipiul Sibiu, unde un pieton a fost acroșat de un autoturism.
„Din primele verificări efectuate la fața locului, polițiștii rutieri au stabilit faptul că în timp ce conducea un autoturism pe strada Rahovei o sibiancă în vârstă de 51 de ani nu a acordat prioritate de trecere și a acroșat un sibian în vârstă de 47 de ani, care se afla în traversare regulamentară pe trecerea de pietoni”, a explicat ag. sef adj. de poliție Isabela Brad, purtător de cuvânt în cadrul IPJ Sibiu.
La locul accidentului a intervenit de urgență un echipaj SAJ. „Echipajul SAJ sosit la fata locului a asistat medical un bărbat de 47 de ani care a suferit un traumatism de membru inferior și excoriatii de membre superioare, apoi l-a transportat la UPU Sibiu în stare stabilă”, a declarat Vasile Scridon, purtător de cuvânt în cadrul SAJ Sibiu.