O femeie în vârstă de 86 de ani a fost lovită de un autoturism pe strada Ștrandului. Conform primelor investigații, șoferul mașinii, un bărbat de 50 de ani, nu s-ar fi uitat înainte de a face manevra de mers înapoi.
![](https://i0.wp.com/mesageruldesibiu.ro/wp-content/uploads/2023/03/politia-accident-girofar-scaled-e1681287581375.jpg?resize=698%2C314&ssl=1)
foto: Mesagerul de Sibiu
Accidentul a avut loc pe strada Ștrandului din municipiul Sibiu.
Din primele cercetări efectuate a rezultat că o sibiancă în vârstă de 86 de ani, aflată pe partea carosabilă, a fost lovită de un autoturism al cărui șofer, un sibian în vârstă de 50 de ani, nu s-a asigurat la efectuarea manevrei de mers înapoi.
Femeia a fost transportată la spital conștientă, după ce a suferit un traumatism la mână.