Un accident de circulație s-a produs în urmă cu puțin timp la intersecția străzilor Lucian Blaga și Berăriei din Sibiu.
Foto :Arhivă
Din primele cercetări ale polițiștilor a rezultat faptul că în timp ce conducea un autoturism pe strada Lucian Blaga, o șoferiță de 21 de ani din Sibiu, a pătruns în intersecția cu strada Berăriei fără să acorde prioritate și a acroșat un biciclist în vârstă de 78 de ani care se deplasa spre Bulevardul Corneliu Coposu. În urma impactului, biciclistul a fost rănit și transportat de un echipaj SMURD la UPU Sibiu, conștient, cu un traumatism abdominal și la mână.