Muzeul ASTRA din Sibiu anunță că intrarea este gratuită de Ziua Națională a României, 1 decembrie 2023.
![](https://i0.wp.com/mesageruldesibiu.ro/wp-content/uploads/2023/12/407407461_670824461922791_3345461742652094907_n.jpg?resize=698%2C465&ssl=1)
FOTO: Muzeul ASTRA
„Este un râu ce te poartă-ntr-o Deltă unică-n lumea largă, dar și un munte al regăsirii mai mereu… Sunt câmpiile cu grâne, dealurile ce te-nvață să ții piept urcușului și să te ferești de ,,căderi, de măriri, de cuvânt”… Este obrazul mamei care plânge când îi pleacă feciorii… Este locul în care oricând te-ai întoarce, chiar de te lași străin din când în când!
E… România!
La mulți ani, România! La mulți ani, români de pretutindeni!”, transmit reprezentanții muzeului.
Astăzi, 1 decembrie, de Ziua Națională a României, intrarea este liberă în Muzeul ASTRA!