Mihai GORCEA a câștigat bicicleta oferită campionilor! Puma Club, cel mai bun la Cupa Retezat

Mihai GORCEA, de la Puma Club Sibiu, a fost desemnat cel mai bun sportiv, la categoria de vârstă 6-12 ani, la „Cupa Retezat“ de Taekwon-do ITF, fiind premiat cu o bicicletă de către organizatori. Competiția a avut loc la Hațeg, la finalul săptămânii trecute, cu peste 150 de sportivi la start, de la 8 cluburi din țară. Puma Club Sibiu, care a deplasat la acest concurs 35 de sportivi, a urcat pe primul loc în clasamentul pe echipe, cu cel mai mare număr de medalii la categoria juniori III (6-12 ani). „Felicitări Gorcea Mihai pentru titlul obținut de cel mai bun sportiv masculin la categoria ta de vârstă, la acest concurs. Să te bucuri de premiul primit în partea organizatorilor, îl meriți pe deplin“, a notat Puma Club Sibiu.

Mihai GORCEA a câștigat bicicleta oferită campionilor! (foto: facebook/Puma Club Sibiu)

– ⁠masculin: MĂRGINEAN Andrei, Delta MMA Academy Cluj – Napoca

În funcție de numărul de medalii obținute, au fost premiate cele mai bune cluburi participante astfel:

Locul II – Tae-kyon Oradea

Competiția, aflată la cea de-a doua ediție, a fost organizată de Federația Română de Taekwon-do ITF în colaborare cu ACS Cristal Hațeg, cu sprijinul Primăriei și Consiliului Local Hațeg și a societății ROBEN SRL – care pentru al 2-lea an la rând, oferă premii însemnate sportivilor!

Competiția a fost una acerbă, fiecare copil luptând să-și demonstreze lui și celor din jur că este cel mai bun. Acest eveniment a adus primilor 3 clasați la fiecare categorie câte o medalie și o diplomă, iar celor mai buni sportivi medalii, diplome, cupe, și biciclete oferite de ROBEN SRL.