Copiii Grădiniței cu program prelungit nr 29 din Sibiu, sub îndrumarea educatoarelor Ana Maria Streza, Andreea Rus, Alina Șoroștinean și a directoarei Carmen Firu, însoțiți de voluntarii Crucii Roșii Sibiu, le-au făcut o mare bucurie vârstnicilor de la Căminul de pe Strada George Coșbuc.
![](https://i0.wp.com/mesageruldesibiu.ro/wp-content/uploads/2024/04/poza1-1.jpeg?resize=698%2C353&ssl=1)
FOTO: Crucea Roșie Filiala Sibiu
Cei mici au mers pregătiți cu un program artistic cu cântece specifice pentru perioada Sărbătorilor Pascale, dar le-au oferit bunicilor și fructe și flori confecționate de ei.
![](https://i0.wp.com/mesageruldesibiu.ro/wp-content/uploads/2024/04/poza4.jpeg?resize=698%2C559&ssl=1)
„A fost un moment de mare încărcătură emoțională, pentru noi toți, când cei mici au început să cânte și fețele vârstnicilor s-au înseninat. Chiar dacă a fost o zi ploioasă, acolo, în sala de mese a căminului de pe strada George Coșbuc, a ieșit soarele și ne-am bucurat mult de această întâlnire între cei mici și cei mai vârstnici”, spune Raluca Morar, Director, Crucea Roșie Filiala Sibiu.
![](https://i0.wp.com/mesageruldesibiu.ro/wp-content/uploads/2024/04/poza6.jpeg?resize=698%2C880&ssl=1)