Meci cu nervi și gaze lacrimogene la Cisnădie! Măgura – SCM Rm. Vâlcea 36-36 (19-16)

Măgura Cisnădie a scăpat printre degete o victorie mare împotriva liderului SCM Râmnicu Vâlcea, în această după amiază, pe teren propriu, în etapa a 6-a a Ligii Florilor, scor 36–36 (19-16).

Meciul a fost unul aprins, în care antrenorii celor 2 echipe au fost la un pas să se ia la bătaie, conflictul izbucnit la pauză fiind aplanat de jucătoare. Mai mult, clubul vâlcean s-a plâns că jandarmii au folosit spray lacrimogen pentru a calma spiritele în tribune. „Forțele de ordine așa tratează oaspeții la Cisnădie, spray lacrimogen în fața unui copil !“, au postat cei de la SCM Rm. Vâlcea.

Elevele lui Alexandru au condus la 6 goluri diferență de mai multe ori de-a lungul meciului, atât în prima repriză (13-7), cât și-n a doua (26-20, 30-24 și 31-25), dar liderul a revenit de fiecare dată, în final reușind chiar să marcheze de 3 ori consecutiv și să smulgă un egal in extremis, scor 36-36.

SCM Rm. Vâlcea rămâne în fruntea Ligii Florilor cu 16 puncte, în vreme ce Măgura Cisnădie ocupă locul 12, cu 5 puncte.

sursa: flashscore.ro