Măgura Cisnădie pierde la Bistrița și rămâne în „zona fierbinte“: 25-35 cu Gloria

Măgura Cisnădie n-a făcut față Gloriei Bistrița, ieri, în deplasare, într-un meci din cadrul etapei a 5-a a Ligii Florilor la handbal feminin. Elevele lui Alexandru Weber au cedat cu 25-35 (15-17) la capătul unui meci în care au păstrat echilibrul pe tabelă doar pe parcursul primei reprize. În actul secund au cedat ușor-ușor pasul, gazdele sporind constant avantajul pe tabelă, pentru a stabili scorul final la 10 puncte diferență, cea mai mare din meci. Jocul s-a „rupt“  la scurt timp după o eliminare de două minute a antrenorului Alexandru Weber, care a destabilizat jocul Măgurei.

În urma acestui rezultat, CS Gloria 2018 Bistrița-Năsăud a urcat pe locul secund în clasamentul provizoriu al Ligii Florilor, cu 12 puncte. Are însă și 2 meciuri în plus disputate față de CSM București, care are 9 puncte.

Măgura Cisnădie e pe 12, în zona fierbinte, cu o victorie și o remiză. Urmează un meci greu acasă, în runda a 6-a, fetele noastre urmând să primească vizita liderului Râmnicu Vâlcea, miercuri 4 octombrie, de la ora 15,30.