Liga 3. ACS Mediaș încheie la egalitate la Reghin, scor 1-1

În Liga a 3-a, ACS Mediaș a terminat la egalitate cu Avântul Reghin, scor 1-1 (1-1), în această după-amiază, într-o partidă din cadrul etapei a 12-a  a Ligii a 3-a, seria a 9-a.

ACS Mediaș a început în formula: Fabio Blaga – Maxim Cristian, Avrm Cristian, Antonio Vlad, Răzvan Trif, Paolo Stan, Beni Hanzu, Bogdan Rotar, Cătălin Tineiu, Gabriel Țala și Gabriel Cîrstean.

A fost un meci echilibrat, în care gazdele au deschis scorul prin Murar, în minutul 9, din penalti. Medieșenii au egalat prin Tineiu (’26). Medieșenii au presat apoi, în încercarea de a-și adjudeca toate punctele, dar, pe contraatac, au scăpat ca prin minune, în minutul 86, la un șut care a lovit bara lui Blaga.

În urma acestui rezultat, ACS Mediaș rămâne pe locul 2 în clasament, cu 24 de puncte. Liderul rămâne Gloria Bistrița  (27 de puncte), 3-0 în această etapă cu Industria Galda!