Înotătorii Academiei Forțelor Terestre pe podium la Campionatul Militar de Natație

Academia Forțelor Terestre „Nicolae Bălcescu” din Sibiu a fost gazda Campionatului Militar de Natație între instituțiile de învățământ militar, finala pe Ministerul Apărării Naționale, competiție organizată de Serviciul Educație Fizică Militară din Statul Major al Apărării, în perioada 11-12 noiembrie.

În urmă desfăşurării celor cinci probe (100 m liber, 100 m bras, 50 m liber, 50 m bras și ștafeta combinată), lotul de sportivi al Academiei Forțelor Terestre „Nicolae Bălcescu” a obținut la feminin două locuri II, la masculin două locuri II și un loc III.

La ștafeta combinată echipa AFT a ocupat locul II, iar în clasamentul general lotul Academiei Forțelor Terestre „Nicolae Bălcescu” din Sibiu a ocupat locul II.

Festivitatea de premiere a avut loc în data de 12 noiembrie, în garnizoana Alba Iulia, la Batalionul 136 Geniu „Apulum”.