Votarea a fost întreruptă la secția de votare nr. 266 din Cristian, întrucât s-a produs o eroare la înmânarea buletinelor de vot.
![](https://i0.wp.com/mesageruldesibiu.ro/wp-content/uploads/2024/03/65e83ecb5f54f_alegeri-vot-stampila-scaled-e1713511603878.jpg?resize=698%2C468&ssl=1)
foto: monitorulcj.ro
O persoană a primit mai multe buletine pentru primar.
„Remedierea situației a avut loc prompt, s-a întocmit un proces verbal de către președintele secției de votare pentru consemnarea situației apoi procesul electoral a fost reluat în condiții normale”, transmite BEJ.