IMAGINI spectaculoase. Tricolorul a fost arborat pe Vârful Negoiu de Ziua Drapelului Național

Tricolorul României a fost arborat pe Vârful Negoiu de jandarmii montani sibieni, care au marcat astfel Ziua Drapelului Național printr-un gest simbolic de respect față de valorile naționale și memoria eroilor.

„Drapelul României este expresia libertății, a identității și a unității naționale, purtând cu el istoria și demnitatea poporului român.

Cu acest prilej, jandarmii montani sibieni au cinstit Tricolorul, arborându-l pe Vârful Negoiu, într-un gest de respect și solemnitate.

Această activitate, desfășurată în fiecare an, reprezintă o legătură profundă cu valorile și spiritul național.

În atmosfera liniștită a muntelui, momentul ridicării drapelului devine unul de apreciere și recunoștință față de cei care au apărat țara și principiile sale.

Prin acest gest simbolic ne reafirmăm respectul față de Drapel și memoria eroilor neamului, precum și angajamentul față de valorile naționale.

Cu ocazia Zilei Drapelului Național, jandarmii montani sibieni vă urează La mulți ani!”, transmite Jandarmeria Sibiu.