La data de 5 iunie a.c., polițiștii Biroului de Investigații Criminale din cadrul Poliției Municipiului Sibiu au reținut un sibian în vârstă de 23 de ani, cercetat penal sub aspectul săvârșirii infracțiunii de furt.
![](https://i0.wp.com/mesageruldesibiu.ro/wp-content/uploads/2023/11/laptop-hacker-politia-romana-e1707389867823.jpg?resize=698%2C466&ssl=1)
foto: facebook/Politia Romana
Tânărul este bănuit că, în noaptea de 4/5 iunie a.c., ar fi furat 20.000 de lei dintr-un autoturism parcat pe o stradă din municipiul Sibiu.
În baza probatoriului administrat, polițiștii au luat măsura reținerii persoanei în cauză pentru 24 de ore, urmând a fi prezentată unității de parchet competente pentru aplicarea unei măsuri preventive.
Cercetările sunt continuate la nivelul Poliției Municipiului Sibiu, în vederea identificării și documentării întregii activități infracționale a bărbatului.