Iarna a venit, în sfârșit, în stațiunea Păltiniș. În această seară s-a depus un strat generos de zăpadă, iar sibienii au urcat în număr mare, pentru a se bucura de o iarnă autentică.
![](https://i0.wp.com/i3.ytimg.com/vi/LKmFLN-Qcjo/maxresdefault.jpg?w=698&ssl=1)
![](https://i0.wp.com/s.ytimg.com/yts/img/large_play_button_ringo-vfljWXIdx.png?w=698&ssl=1)
Dacă în Sibiu plouă, sunt bălți și noroi, în stațiunea Păltiniș ninge ca-n povești. În această seară fulgii au început să cadă cu generozitate peste stațiune și s-a depus un strat consistent de zăpadă. Imediat sibienii au început să urce, pentru a se bucura de iarnă.
Drumul a fost însă destul de dificil de parcurs până în stațiune, din cauza zăpezii, în ciuda faptului că utilajele de deszăpezire au ieșit imediat pe traseu.
În aceast seară în Păltiniș a fost minus 1 grad Celsius, atmosferă perfectă pentru o plimbară sau o bulgăreală.