Concursurile Profesioniste pentru Situații de Urgență – Etapa Finală a fost cea mai așteptată competiție pentru pompierii sibieni. Competiția s-a desfășurat în perioada 28-31 august la Târgu-Jiu.
![](https://i0.wp.com/mesageruldesibiu.ro/wp-content/uploads/2023/08/ISU-3.jpg?resize=698%2C523&ssl=1)
Foto: ISU Sibiu
În perioada 28-31 august, alături de alți pompieri din întreaga țară, pompierii sibieni au arătat pe Stadionul Municipal din Târgu Jiu că sunt ambițioși, profesioniști și foarte rapizi.
![](https://i0.wp.com/mesageruldesibiu.ro/wp-content/uploads/2023/08/ISU-2.jpg?resize=698%2C524&ssl=1)
ISU Sibiu a obținut:
Locul 2 – Clasamentul General
Locul 2 – Proba Pista cu obstacole pe 100m
Locul 2 – Proba Scara de fereastră
Locul 2 – Proba Realizarea dispozitivului de intervenție la motopompă.
![](https://i0.wp.com/mesageruldesibiu.ro/wp-content/uploads/2023/08/ISU.jpg?resize=698%2C524&ssl=1)