Comandantul Spitalului Clinic Militar de Urgență „Dr. Alexandru Augustin” din Sibiu, colonel medic șef lucrări dr. Doru-Florian-Cornel Moga, a înmânat, în cadrul unei festivități desfășurate la sediul instituției, medaliile „Meritul Sanitar”.
![](https://i0.wp.com/mesageruldesibiu.ro/wp-content/uploads/2023/12/412824163_914191337039031_4810414017408181179_n.jpg?resize=698%2C931&ssl=1)
FOTO: Spitalul Clinic Militar de Urgență / Paul Pereanu
„Astăzi, 22 decembrie 2023, în cadrul unei festivități desfășurate la sediul instituției, comandantul spitalului, colonel medic șef lucrări dr. Doru-Florian-Cornel Moga a înmânat medaliile <Meritul Sanitar> clasa I, cu însemn pentru civili, conferite de Președintele României, cu prilejul Zilei Naționale a României, doamnei personal civil contractual Munteanu Monica-Maria, doamnei personal civil contractual Proteasa Camelia-Mariana și doamnei personal civil contractual Cristea Corina și a înmânat distincțiile militare <Semnul onorific în Serviciul Patriei pentru XV, XX și XXV de ani de activitate>, unor cadre militare din unitate, astfel” – reiese dintr-o postare a spitalului.
– colonel medic Neacșu Radu-Ioan, pentru XXV ani de activitate și rezultate meritorii în îndeplinirea atribuțiilor și în pregătirea profesională
– maior medic Alecu Alexandru-Gabriel, pentru XV ani de activitate și rezultate meritorii în îndeplinirea atribuțiilor și în pregătirea profesională
– maior medic Mihăilă Daniela, pentru XV ani de activitate și rezultate meritorii în îndeplinirea atribuțiilor și în pregătirea profesională
![](https://i0.wp.com/mesageruldesibiu.ro/wp-content/uploads/2023/12/412868362_914190763705755_3581484680322836196_n.jpg?resize=600%2C875&ssl=1)
– maior Varna Viorela-Marinela, pentru XV ani de activitate și rezultate meritorii în îndeplinirea atribuțiilor și în pregătirea profesională
– plutonier adjutant Bîzgan Liviu-Daniel, pentru XX ani de activitate și rezultate meritorii în îndeplinirea atribuțiilor și în pregătirea profesională
– sergent-major Tudosă Constantin, pentru XV ani de activitate și rezultate meritorii în îndeplinirea atribuțiilor și în pregătirea profesională.