Eșec la Tg. Mureș! CSU Sibiu a cedat în ultimul sfert!

CSU Sibiu a pierdut în această seară, 66-80 în deplasare la CSM Târgu Mureș, în etapa a 7-a a Ligii Naționale de Baschet Masculin.

Dragoste și Pratt au marcat primele patru puncte pentru sibieni, timp în care Person și Gajovic au adus trei pentru mureșeni, notează baschet.ro. A fost un meci extrem de echilibrat, iar cu 10 minute înainte de final, CSM Târgu Mureș conducea cu 53-47. În sfertul 4, un run al gazdelor de 15-0 a fost decisiv! Diferența creată s-a dovedit irecuperabilă pentru sibieni, care au cedat cu 80-66.

La CSU Sibiu, cel mai bun marcator a fost Rareș Uță, cu 11 puncte, iar Pavlin Ivanov și Mouhammed Barro au mai fost în double-digits, cu 10 puncte.

Goran Gajovic a fost MVP-ul partidei, terminând cu 14 puncte, 6 recuperări și 3 pase decisive. Tot 14 puncte a avut și Jakob Lowrance.

În runda următoare, CSU Sibiu primește vizita lui CSM Petrolul Ploiești, duminică 12 noiembrie.