După ce a spulberat Dinamo, FC Hermannstadt pierde la Voluntari

După ce, în sezonul regulat, FC Hermannstadt nu a reușit să se impună în fața celor de la CSO Voluntari, scor atunci 1-1, cele două formații s-au întâlnit în această seară în play-out.

Cei de la Voluntari nu aveau nimic de pierdut, fiind pe loc direct retrogragabil, și păreau o pradă sigură pentru sibieni. Lucrurile nu au mers însă așa cum ne-am dorit. După o primă repriză echilibrată, la pauză scorul era egal, 0-0.

În minutul 70, CSO Voluntari a beneficiat de o lovitură de pedeapsă după un henț în careu a fundașului Mihai Butean. Penalty-ul a fost executat de George Merloi care l-a învins pe Căbuz, stabilind și scorul final. 1-0 pentru CSO Voluntari, care primește prin această victorie o adevărată gură de oxigen.

FC Hermannstadt rămâne în continuare pe locul 2 în play- out, dar, etapa de abia a început.