Weekend-ul trecut, două eleve ale Școlii Populare de Arte și Meserii „Ilie Micu” au participat la festivaluri de muzică și s-au întors cu premii alese.
![](https://i0.wp.com/mesageruldesibiu.ro/wp-content/uploads/2023/12/411045671_901346578475503_2921284718460269814_n.jpg?resize=698%2C931&ssl=1)
FOTO: Școala Populară de Arte și Meserii „Ilie Micu”
Diana Stoica a obținul premiul 1 la Concursul Internațional de Interpretare Appassionato Ediția a II-a, la categoria „Voce Pop Jazz”, Ediția a II-a, la categoria „Voce Pop Jazz”.
Diana este elevă la clasa de canto muzică ușoară coordonată de Bianca Băilă.
![](https://i0.wp.com/mesageruldesibiu.ro/wp-content/uploads/2023/12/412775472_901346605142167_2104046435461615186_n.jpg?resize=698%2C931&ssl=1)
Livia-Antonia Medeșianu a obținut locul 3 la Festivalul-Concurs „Dumitru Giurcă Notar” Ediția a VI-a. Livia este elevă la clasa de canto muzică populară coordonată de Mariana Anghel.