Dorel Martincu, consilier local PMP, și Ioan Filimon, viceprimar în funcție (PNL), s-au alăturat echipei PSD Porumbacu de Jos, anunță Bogdan Trif.
![](https://i0.wp.com/mesageruldesibiu.ro/wp-content/uploads/2024/04/PSD-Sibiu-vineri-2.jpg?resize=698%2C416&ssl=1)
FOTO. Bogdan Trif / Facebook
„Împreună cu membrii organizației locale și cu votul porumbăcenilor, Partidul Social Democrat va câștiga Primăria și va implementa proiectele așteptate și dorite de locuitorii comunei.
![](https://i0.wp.com/mesageruldesibiu.ro/wp-content/uploads/2024/04/PSD-Sibiu-vineri.jpg?resize=698%2C487&ssl=1)
Dorel Ioan Martincu are sprijinul întregii organizații pentru a candida la funcția de primar, dar mai ales are suportul marii majorități a porumbăcenilor, care și-a exprimat dorința unei schimbări în bine la Primăria Porumbacu de Jos”, transmite Bogdan Trif.
![](https://i0.wp.com/mesageruldesibiu.ro/wp-content/uploads/2024/04/PSD-Sibiu-vineri-3.jpg?resize=698%2C494&ssl=1)