În dimineața zilei de 3 ianuarie, comunitatea din Sibiu a fost lovită de o veste tragică. Teodora Maria Popa, polițistă, s-a stins din viață la doar 35 de ani.
![](https://i0.wp.com/mesageruldesibiu.ro/wp-content/uploads/2024/01/415218910_405927505117889_8861339966033342703_n.jpg?resize=689%2C666&ssl=1)
FOTO: IPJ Sibiu
„Din păcate, zorii zilei de 3 ianuarie au adus apusul unei inimi calde, al unui om minunat și al unei colege de nădejde!
Teodora Maria Popa a plecat dintre noi la doar 35 de ani, lăsând în urmă un gol imens în sufletul nostru și o durere pe care numai timpul le poate alina.
![](https://i0.wp.com/mesageruldesibiu.ro/wp-content/uploads/2024/01/416223814_405927588451214_8150182377596870295_n.jpg?resize=636%2C1002&ssl=1)
Dincolo de uniforma de polițist pe care a îmbrăcat-o pentru I.P.J. Sibiu și Poliția Orașului Cisnădie din 2012, fiică, soție și mamă a doi copii, Teo rămâne în amintirea noastră așa cum a fost, un om bun, o femeie frumoasă, un spirit vesel, un suflet de pus pe rană.
TEO, NU TE VOM UITA NICIODATĂ!
Înmormântarea va avea loc în ziua de 5 ianuarie, la ora 13,00, în Cimitirul Municipal Sibiu”, este mesajul postat de Poliția Sibiu.