Cu ocazia Zilei Drapelului Național al României, directorul Serviciului Public Județean Salvamont Sibiu a fost distins cu Placheta de Onoare a Ministerului Afacerilor Interne, în semn de apreciere pentru meritele deosebite și modul exemplar în care și-a îndeplinit misiunile încredințate.

Sursă foto: Salvamont Sibiu
„Această distincție reprezintă, înainte de toate, o recunoaștere a muncii întregii echipe Salvamont Sibiu. Fiecare intervenție reușită este rezultatul profesionalismului, pregătirii și dedicării salvatorilor montani, al voluntarilor și al tuturor instituțiilor partenere cu care colaborăm în fiecare zi. După Emblema de Onoare a Departamentului pentru Situații de Urgență, acordată în anul 2023 pentru întreaga activitate a Serviciului Public Județean Salvamont Sibiu, această nouă distincție confirmă consecvența, responsabilitatea și implicarea cu care ne desfășurăm misiunea. Le mulțumim tuturor colegilor, voluntarilor și partenerilor noștri pentru încredere și pentru efortul depus zi de zi. În salvarea montană nu există supereroi. Există oameni bine pregătiți, care lucrează împreună, uniți de aceeași misiune: salvarea de vieți”, au transmis reprezentanții Salvamont Sibiu.













