Președinta Consiliului Județean Sibiu, Daniela Cîmpean, a adus în atenția liderilor Partidului Popular European (PPE) necesitatea unui sprijin crescut pentru dezvoltarea durabilă a comunităților rurale.
![](https://i0.wp.com/mesageruldesibiu.ro/wp-content/uploads/2024/03/daniela-cimpean.jpg?resize=698%2C437&ssl=1)
FOTO: Consiliul Județean Sibiu
“Mai mult sprijin pentru dezvoltarea sustenabilă a comunităților rurale – am subliniat această nevoie în cadrul întâlnirii comune a grupurilor Partidului Popular European din Parlamentul European și din Comitetul European al Regiunilor, în contextul Congresului PPE organizat la București în aceste zile” – a postat Cîmpean.