Cornea se oprește în semifinale la Hamburg

Perechea româno-sârbă Victor Vlad Cornea/Nikola Cacic a pierdut meciul de azi cu perechea germană Kevin Krawietz /Tim Puetz (favorita nr 3), scor 1-6, 4-6, în semifinalele probei de dublu din cadrul turneului ATP 500 de la Hamburg.

A fost o întâlnire care a durat 68 de minute, cu un prim set în care favoriții gazdelor s-au impus clar, urmat de un al 2-lea în care fiecare echipă și-a adjudecat serviciul până la 5-4 pentru tenismenii germani. A urmat un break, iar cuplul Kevin Krawietz /Tim Puetz s-a calificat în finală. S-au disputat 96 de puncte (16-25 în primul set, 22-33 în setul doi).

Victor Cornea, la prima SEMIFINALĂ într-un turneu ATP 500!

Pentru parcursul la Hamburg European Open, perechea Cornea/Cacic și-a asigurat un cec în valoare de 30.350 de euro și 180 de puncte ATP.