Polițiștii Biroului Rutier Sibiu intervin la un accident produs pe strada Deventer, din municipiul Sibiu.
![](https://i0.wp.com/mesageruldesibiu.ro/wp-content/uploads/2024/02/politia1-e1708091570888.jpg?resize=698%2C524&ssl=1)
foto: Mesagerul de Sibiu
Din primele cercetări a rezultat că, în timp ce conducea un autoturism, un sibian în vârstă de 59 de ani a lovit o fetiță în vârstă de 11 ani, din municipiul Sibiu, care traversa strada pe trecerea pentru pietoni amplasată în apropiere de intersecția cu strada Londra.
Fetița a fost transportată la spital conștientă.
Copila a ajuns la CPU Luther întrucât a suferit o contuzie la picior.