Polițiștii rutieri intervin la un accident produs pe DJ 106B, între nodul rutier A1 și Șura Mică.
![](https://i0.wp.com/mesageruldesibiu.ro/wp-content/uploads/2024/02/politia1.jpg?resize=698%2C524&ssl=1)
foto: Mesagerul de Sibiu
În timp ce conducea un autoturism spre Șura Mică, un bărbat în vârstă de 43 de ani, din Ocna Sibiului a virat la stânga fără să acorde prioritate și a intrat în coliziune cu un autoturism condus din sens opus de către un bărbat în vârstă de 37 de ani, tot din Ocna Sibiului, autoturism pe care l-a proiectat într-o mașină parcată.
Bărbatul în vârstă de 37 de ani a suferit un traumatism la picior. Acesta este transportat la UPU Sibiu, conștient.
Traficul este îngreunat.