Accident de dimineață pe A1 Sebeș – Sibiu. O victimă a rămas încarcerată.
ISU Sibiu a intervenit de urgență cu un echipaj SMURD, un echipaj descarcerare și o autospecială de stingere pe autostrada A1, Sebeș – Sibiu la un accident rutier produs între un autoturism și un TIR.
Din primele informații sunt implicate două persoane dintre care una încarcerată.
![](https://i0.wp.com/mesageruldesibiu.ro/wp-content/uploads/2021/12/sibiuok3.jpg?resize=698%2C393&ssl=1)
![](https://i0.wp.com/mesageruldesibiu.ro/wp-content/uploads/2021/12/sibiuok4.jpg?resize=698%2C393&ssl=1)
UPDATE ISU: În urma accidentului, echipajul de descarcerare a extras o persoană de sex feminin din autoturismul implicat care a fost predată unui echipaj SAJ pentru acordarea de îngrijiri medicale și transport la spital. De asemenea un copil (fată) de cca 7 ani a primit asistență medicală și a fost transportată la spital cu traumatism cranio cerebral și traumatism membru inferior.
Totodată un bărbat, de aproximativ 45 de ani (șoferul unuia dintre TIR – uri) a fost evaluat medical și transportat la UPU Sibiu cu traumatism abdominal.
Sursă imagini: DRDP Brașov