Consiliul Județean Sibiu a finalizat evaluarea proiectelor depuse pentru a primi finanțare prin intermediul agendelor pentru cultură și dezvoltarea comunității, agenda educațională și cea pentru tineret. Eventualele contestații se pot depune până în data de 5 aprilie 2024, ora 12, pe platforma agende.cjsibiu.ro, urmând ca rezultatele cu punctajele finale și sumele aferente fiecărui proiect să fie publicate în data de 9 aprilie 2024.
![](https://i0.wp.com/mesageruldesibiu.ro/wp-content/uploads/2023/10/sediul-Consiliul-Judetean-Sibiu-scaled-e1701957688448.jpg?resize=698%2C314&ssl=1)
foto: Mesagerul de Sibiu
Astfel, pentru Agenda culturală și dezvoltarea comunității au fost depuse și declarate eligibile 85 de proiecte:
Pentru Agenda de și pentru Tineret, au solicitat finanțare 20 de organizații de tineret, toate cele 20 de proiecte depuse fiind considerate eligibile:
https://www.cjsibiu.ro/wp-
Pentru Agenda Educațională în mediul rural și urban mic, s-au înregistrat 7 proiecte, toate fiind admise pentru finanțare: