Noul Ambulatoriu pentru Adulți de la Spitalul Clinic de Psihiatrie „Dr. Gheorghe Preda” Sibiu se va deschide în curând.
FOTO: Consiliul Județean Sibiu
„În mai puțin de un an și jumătate, firma sibiană NV Const SRL a ridicat clădirea ce numără trei etaje, care va adăposti laboratoare de analize medicale, saloane dedicate spitalizării de zi, cabinete de psihiatrie, neurologie, medicină internă și endocrinologie.
![](https://i0.wp.com/mesageruldesibiu.ro/wp-content/uploads/2023/10/396490588_647558484214269_6811743199438688141_n.jpg?resize=698%2C465&ssl=1)
Pentru realizarea investiției, Consiliul Județean Sibiu a obținut 10,69 milioane lei din fonduri europene nerambursabile, prin POR 2014-2020, și a contribuit, din bugetul propriu, cu 213 mii lei”, a anunțat Consiliul Județean Sibiu.
![](https://i0.wp.com/mesageruldesibiu.ro/wp-content/uploads/2023/10/396279895_647558467547604_5390142188558343461_n.jpg?resize=698%2C931&ssl=1)
![](https://i0.wp.com/mesageruldesibiu.ro/wp-content/uploads/2023/10/396523261_647558440880940_1245671432895167145_n.jpg?resize=698%2C465&ssl=1)