Dis de dimineață încep pregătirile pentru bucatele ce vor fi așezate pe masa de Paști. Ciorba și tocana de miel, drobul și friptura, cozonacii și lichiile- toate se gătesc cu grijă, pentru marele praznic.
FOTO: Centrul Creației Junii Sibiu
Centrul Creației Junii Sibiu ne îndeamnă să întâmpinăm cu sufletul curat și cu masa îmbelșugată Învierea Domnului Iisus Hristos!
Managerul Silvia Macrea a postat următorul mesaj: „Învierea Domnului să vă aducă în case și în suflete lumină și bucurie, să vă dea putere și speranță! Sărbători binecuvântate!”.
![May be an image of text that says "Sa sQ Lumina Învierii Domnului nostru lisus Hristos săvăînsotească.pretutindeni! să vă însoțească pretutindeni! Sărbători binecuvântate! Silvia MACREA Manager CyCPCT „Cindrelul- Junii" Sibiu"](https://scontent.fsuf1-2.fna.fbcdn.net/v/t39.30808-6/439966337_939808887940919_2819312061684564100_n.jpg?stp=dst-jpg_p180x540&_nc_cat=101&ccb=1-7&_nc_sid=5f2048&_nc_ohc=4zIweJrrrbsQ7kNvgFZCKQC&_nc_ht=scontent.fsuf1-2.fna&oh=00_AfAN7ycO5oSbNZk9Ll8gG_G-8q8C8AObeqrhJNGwtMcYaA&oe=663BDD3A)
Acțiunile Centrului „Cindrelul-Junii” sunt posibile cu finanțarea acordată de Consiliul Judetean Sibiu.