Programul Bibliovacanța a continuat și în această săptămână cu numeroase activități dedicate celor mici. Copiii s-au bucurat de ateliere în care și-au pus în valoare creativitatea și de sesiuni de lectură în care au ascultat cele mai frumoase povești ale copilăriei.
![](https://i0.wp.com/mesageruldesibiu.ro/wp-content/uploads/2023/07/amuzat-4.jpg?resize=698%2C1150&ssl=1)
FOTO: Biblioteca Județeană ASTRA Sibiu
S-au amuzat la activitățile de joc de rol, au confecționat răbdători vaporașul vacanței, au vorbit limba germană, chiar și chineză.
![](https://i0.wp.com/mesageruldesibiu.ro/wp-content/uploads/2023/07/amuzat-3.jpg?resize=698%2C393&ssl=1)
Desigur, în continuare sunt nelipsite diminețile cu sport și revigorare în aer curat.
Activitățile continuă și săptămâna viitoare, cu aceeași energie și bucurie.
![](https://i0.wp.com/mesageruldesibiu.ro/wp-content/uploads/2023/07/amuzat-2.jpg?resize=698%2C393&ssl=1)
„Le mulțumim colaboratoarelor noastre care susțin activitățile programului Bibliovacanța, la cursul de limbi străine și cel de caligrafie: d-na Mihaela Lotrean și d-na Anca Maria Munteanu. Mulțumim tinerilor voluntari care susțin activitățile programului de vacanță destinat juniorilor din comunitate”, este mesajul postat de Biblioteca Județeană ASTRA Sibiu.
![](https://i0.wp.com/mesageruldesibiu.ro/wp-content/uploads/2023/07/amuzat.jpg?resize=698%2C401&ssl=1)
Activitățile Bibliotecii Județene ASTRA Sibiu se desfășoară cu sprijinul financiar al Consiliului Județean Sibiu