Crește interesul românilor pentru mașinile „verzi”. Dacia conduce topul
Românii se orientează mai mult spre mașinile electrice, scrie Monitorul de Cluj. Potrivit unui raport APIA, înmatriculările de autoturisme noi au crescut cu 8,3%, în primele zece luni ale anului în curs, comparativ cu aceeaşi perioadă din 2021, marjă în care modelele „electrificate” au raportat un salt de 76,4%. ÎnmatriculărileRead More

























