Bunicii de la Unitatea de Asistență Medico-Socială Săliște au avut parte ieri de o zi specială, când au fost vizitați de elevii clasei a IX-a de la Colegiul Tehnic Cibinium din Sibiu.
![](https://i0.wp.com/mesageruldesibiu.ro/wp-content/uploads/2024/02/428599904_819107246899188_8426059110349020176_n.jpg?resize=698%2C1040&ssl=1)
FOTO: Unitatea de Asistență Medico-Socială Săliște
Bunicii i-au avut alături pe harnicii „boboci” ai clasei a noua, de la Colegiul Tehnic Cibinium, din Sibiu, coordonați de inimoasa lor profesoară, Liliana Iamandi.
![](https://i0.wp.com/mesageruldesibiu.ro/wp-content/uploads/2024/02/428491027_819108163565763_6884325625464103755_n.jpg?resize=698%2C562&ssl=1)
Timp de mai bine de două ore au confecționat împreună tablouri cu flori de primăvară, din materiale textile, care vor împodobi saloanele bunicilor.
În plus, bunicii le-au oferit tinerilor afecțiune și căldura lor sufletească, primind în schimb energie, sprijin și culoare.