Elevii clasei a II-a C de la Școala „Radu Selejan” au celebrat Ziua Femeii și venirea primăverii la Filiala Vasile Aaron a Bibliotecii Astra Sibiu.
FOTO: Biblioteca Astra Sibiu
Intitulată „De ziua mamei… de ziua primăverii”, activitatea a curpins recitări de poezie despre mama și despre primăvară, dialoguri cu copiii și realizarea felicitărilor de 8 martie.
![](https://i0.wp.com/mesageruldesibiu.ro/wp-content/uploads/2024/03/431837563_1122154672099376_6370895894670479219_n.jpg?resize=698%2C445&ssl=1)
Magda Iacob a fost gazda celor mici, susținând lectura a numeroase poezii din creațiile literare ale poetelor Elena Farago și Nina Cassian și din „Parada anotimpurilor. Antologie de ghiozdan pentru clasele I-IV”.
![](https://i0.wp.com/mesageruldesibiu.ro/wp-content/uploads/2024/03/431825435_1122154718766038_5716396014388452375_n.jpg?resize=698%2C524&ssl=1)
Activitățile Bibliotecii Județene ASTRA Sibiu se desfășoară cu susținerea financiară a Consiliului Județean Sibiu.