Pe DJ 106 C Sibiu – Cisnădie (la intarea în localitatea Cisnădie) din cauza precipitațiilor abundente și a lucrărilor desfășurate în zonă, pe o parte a carosabilului (o porțiune de aproximativ 200 m) s-au depus aluviuni.
![](https://i0.wp.com/mesageruldesibiu.ro/wp-content/uploads/2024/02/424610873_890093619579100_1079137927962017875_n.jpg?resize=698%2C931&ssl=1)
FOTO: Drumuri și Poduri SA Sibiu
Circulația se desfășoară alternativ, semaforizat.
![](https://i0.wp.com/mesageruldesibiu.ro/wp-content/uploads/2024/02/424768547_890093622912433_5447111279394025579_n.jpg?resize=698%2C931&ssl=1)
Drumuri și Poduri SA Sibiu roagă participanții la trafic să circule cu atentie sporită pe acest sector de drum și să adapteze viteza la condițiile de drum.