„Metode de eficientizare energetică sustenabilă a locuinței” pentru locuitorii orașului Dumbrăveni în cadrul proiectului „Energie regenerabilă și eficiență energetică – pentru dezvoltarea durabilă în județul Sibiu”, anunță Consiliul Județean.
![](https://i0.wp.com/mesageruldesibiu.ro/wp-content/uploads/2023/10/395287981_646634004306717_3607486324766918146_n.jpg?resize=698%2C524&ssl=1)
FOTO: Consiliul Județean
„Mulțumim domnului primar Emil Dârloșan pentru sprijinul acordat în realizarea atelierului de informare, precum și celor care au ales să fie alături de noi!”, notează sursa citată.
![](https://i0.wp.com/mesageruldesibiu.ro/wp-content/uploads/2023/10/395245844_646633900973394_2231911261033655553_n.jpg?resize=698%2C524&ssl=1)
Mai multe detalii: https://energieverde.cjsibiu.ro/
Proiectul „Energie regenerabilă și eficiență energetică – pentru dezvoltarea durabilă în județul Sibiu” este implementat de Consiliul Județean Sibiu în parteneriat cu Universitatea „Lucian Blaga” din Sibiu și University of South-Eastern Norway și este finanțat cu sprijinul granturilor acordate de Islanda, Liechtenstein și Norvegia prin mecanismele financiare SEE și Norvegian 2014 – 2021, în cadrul „Programului de Energie din România”, cu o valoare de 188.930 euro. Proiectul se desfășoară în perioada aprilie 2023 – ianuarie 2024.
![](https://i0.wp.com/mesageruldesibiu.ro/wp-content/uploads/2023/10/395242049_646635860973198_4392550581845085991_n.jpg?resize=698%2C524&ssl=1)