Un nou proiect de succes inaugurat de Primăria Ocna Sibiului în parteneriat cu Consiliul Județean Sibiu. Pe vechea arenă, unde ocnenii se adunau în trecut, acum strălucește o BAZĂ SPORTIVĂ impresionantă, anunță Consiliul Județean Sibiu.
![](https://i0.wp.com/mesageruldesibiu.ro/wp-content/uploads/2024/04/proiect-de-succes-inaugurat-de-Primaria-Ocna-Sibiului.jpg?resize=698%2C465&ssl=1)
FOTO: Consiliul Județean Sibiu
Proiectul include:
• 1 teren de fotbal
• 2 terenuri de minifotbal
• 6 mese de tenis de masă
• Vestiare și tribune la standarde moderne
• O zonă de fitness exterioară complet echipată.
![](https://i0.wp.com/mesageruldesibiu.ro/wp-content/uploads/2024/04/proiect-de-succes-inaugurat-de-Primaria-Ocna-Sibiului-2.jpg?resize=698%2C465&ssl=1)
„Unirea Ocna Sibiului, echipa emblematică a județului, și-a regăsit casa în această bază sportivă, oferind copiilor oportunitatea de a se dezvolta sănătos prin sport, sub îndrumarea unor antrenori dedicați. Felicitări, domnule primar Claudiu Predescu, pentru munca și dedicarea arătată în realizarea acestui proiect important pentru comunitatea noastră!”, a postat Consiliul Județean Sibiu.
![](https://i0.wp.com/mesageruldesibiu.ro/wp-content/uploads/2024/04/proiect-de-succes-inaugurat-de-Primaria-Ocna-Sibiului3.jpg?resize=698%2C465&ssl=1)
![](https://i0.wp.com/mesageruldesibiu.ro/wp-content/uploads/2024/04/proiect-de-succes-inaugurat-de-Primaria-Ocna-Sibiului-4.jpg?resize=698%2C465&ssl=1)