Polițiștii rutieri intervin la un accident produs în orașul Avrig, în intersecția străzilor Gheorghe Lazăr și Eroilor.
![](https://i0.wp.com/mesageruldesibiu.ro/wp-content/uploads/2024/03/politia-accident-e1712143030670.jpg?resize=698%2C524&ssl=1)
FOTO: arhivă
În timp ce conducea o bicicletă pe strada Eroilor, pe fondul defecțiunilor la sistemul de frânare, o localnică în vârstă de 66 de ani a pierdut controlul direcției de deplasare, a pătruns în intersecția cu strada Gheorghe Lazăr și a intrat în coliziune cu o autospecială de colectat deșeuri, condusă de către un bărbat în vârstă de 64 de ani, din Săcădate.
CITEȘTE ȘI:
Accident pe Ștefan cel Mare. Un sibian neatent trimite altul la spital cu dureri de spate
Femeia a suferit un traumatism facial și a fost transportată la UPU Sibiu conștientă.
Nu sunt probleme de trafic.