Echipa CS Comunitar Sibiu a reușit 2 noi victorii, în etapa a 3-a a Campionatului Național de Baschet în Fotoliu Rulant, în weekend, în Sala Transilvania. Susținută de o galerie inimoasă, echipa sibiană a încheiat turneul de pe teren propriu cu o victorie la scor în fața CS Salvia Cluj și se pregătește acum de Final Four-ul de la Brașov.
CS Comunitar Sibiu a debutat în turneul de la Sibiu cu o înfrângere în fața puternicei CS Temerarii Arad, scor 36-42. A trecut apoi de SOR Satu Mare, cu 68 – 12 și de CS Salvia 2000 Cluj, scor 40-14. „Un weekend plin de baschet, emoție și luptă s-a încheiat la Sala Transilvania Sibiu, unde #Zburătorii au demonstrat încă o dată că acasă se joacă cu sufletul! Dar știți ce a fost cu adevărat fenomenal? Galeria noastră FANTASTICĂ! Ați fost motorul care ne-a împins înainte la fiecare fază! Cu așa suporteri alături, nimic nu e imposibil!“, au transmis cei de la CS Comunitar Sibiu.
Campionatului Național de Baschet este organizat de Federația Românǎ de Baschet și beneficiază de sprijinul sponsorului Alcam International, parte a grupului Green Future. Campionatul are ca obiectiv promovarea incluziunii sociale prin sport și oferirea unei platforme de competiție pentru sportivii cu dizabilități. „O înfrângere și două victorii, dar un spirit de echipă de neînvins! Suntem mândri de Zburătorii noștri, care ne-au oferit un spectacol de neuitat. Aventura continuă. Urmează Final Four la Brașov, iar noi mergem mai departe cu sufletul plin de energie! Hai, Zburătorii! Mulțumim tuturor pentru susținere!“, au transmis cei de la CS Comunitar Sibiu