Taria NAGY, campioană europeană la karate WUKF! Medalii pentru Diana DOBRIN și Karla LUPU

Prima zi, primele medalii pentru sportivii CS Ippon Mediaș la Campionatul European de Karate WUKF – 2024, competiție aflată în plină desfășurare la Varșovia (Polonia).

foto> captura video

Taria NAGY s-a impus la kata individual junioare, 18-20 de ani, devenind și steaua Europei, după titlul mondial din Mexic. Tot ieri, Diana DOBRIN a cucerit medalia de argint la kata individual, cadete 16-17 ani, iar Karla LUPU a luat medalia de bronz la kata individual, 14-15 ani. Ștefania RÂȘNOVEAN a venit pe locul 4 la kata individual, cadete 16-17 ani.

De asemenea, echipa feminină de junioare a României, condusă pe tatami de Taria NAGY, a încheiat pe podium, locul 3 la kata 18-20 de ani, după Danemarca și Italia.

LAST EDIT:

Andrei TOMA și Mihai TOMA, alături de Corin Maior și Raul Mușescu au câștigat azi titlul european la  Kumite, 18-20 de ani! De asemenea, Ștefania RÂȘNOVEAN a cucerit titlul continental cu echipa României la kumite cadete A, 16-17 ani, alături de Paula Minea, Maria Simina Morar și Alexandra Ticovan.
Vom reveni cu rezultatele din cea de-a doua zi a competiției.